Na Potáborovém festivalu nás čeká smysluplná dobrovolnická činnost, kapely, workshopy, vzpomínky na letní akce, úžasní lidé a pravá brontosauří atmosféra…

🎸 Koncerty

Na čejkovickém Potáborku si budeš moct užít koncerty hned tří kapel. Ty vystoupí v pátek a v sobotu večer. Na koho na letošním Potáborku zapaříš?

Budoár staré dámy

Brněnská kapela považovaná za pokračovatele tradic alternativního rocku vystoupí na Potáborku v sobotu od 20:30. Její styl snadno rozpoznáte díky energickému dívčímu zpěvu, nakažlivým melodiím, poetickým textům a neobvyklému ohýbání českých slov. Z koncertů číší radost z hraní, naléhavost písňových sdělení střídá uvolňující humor v pauzách mezi písněmi; kdy nikdy nevíte, co se dozvíte!

S.N.A.K.

Na letošním festivalu budeme mít poprvé dokonce zahraničního hosta, ukrajinskou kapelu SNAK se zpěvačkou Annou Korenevou. SNAK tě vtáhne kombinací několika žánrů a elektro hudby. Své publikum nepřestává překvapovat novými experimenty, proto když před několika lety kapela v Kijevě vznikla, svým nástupem nabourala vzorce ukrajinské hudební scény. Na SNAK se můžeš těšit v sobotu v 19:00.

The Tails

Na Potáborku nebudou chybět ani místní hudebníci, tentokrát v podaní čejkovické kapely The Tails. Styl jejich hudby nazývají drunk punk. Důvod poznáte, když se zaposloucháte do textů, které jsou často z hospodského prostředí. Pokud vám tento styl nic neříká, není se čemu divit. Sami si ho vymysleli, což z nich dělá nejznámější drunkpunkovou kapelu na světě! The Tails Potáborový festival zahájí koncertem v pátek ve 20:00.

🌳 Dobrovolnická práce

Hlavní náplní sobotního dopoledne bude tradičně dobrovolnická práce. Ta bude různorodá a každý si tak bude moci přijít na chuť tomu co ho baví. Čeká nás čištění ptačích budek (protože kdo to neví, v Čejkovicích je zásluhou brontosaurů už víc budek než stromů), výroba nových budek a úkrytů pro živočichy, pomoc na školní zahradě nebo péče o přírodní památky a rezervace v okolí Čejkovic. Kromě práce v Čejkovicích vyrazíme také do nedalekých Mikulčic, kde je po loňském tornádu stále spoustu práce hlavně s údržbou nově vysazené zeleně, přípavnou míst na výsadby nebo s úklidem v parku kolem poničené brontosauří klubovny.

⚒️ Workshopy

Příležitost vyzkoušet si něco nového budeš mít kromě práce také na některém ze sobotních workshopů. Těš se na třeba výtvarný workshop, včelaření, hrátky s lany, pohybovou hru a další aktivity.

Máš námět na zajímavý workshop, který chceš na Potáborku uspořádat? Napiš nám na festival@brontosaurus.cz.

⛺ Sdílení a promítání z letních akcí

Připomeneme si úžasné zážitky a důležité momenty letošní táborové sezóny. Čeká nás společné organizátorské sdílení zkušeností a úderné Pecha Kucha prezentace! Obou programů se budeš moci zúčastnit v sobotu odpoledne. Pokud jsi organizátor či organizátorka letního tábora, s přípravou Pecha Kucha neváhej! Během tří minut budeš mít prostor povědět ostatním, jak skvělý tvůj tábor byl – co na něm bylo jedinečného, ale i jaký fuckup vás při organizování potkal. Konkrétní zadání prezentací pošleme do mailu všem organizátorům letních akcí.

🍵 Doprovodný program

Kromě koncertů a workshopů na Tebe čekají hry z dílny různých brontosauřích organizátorů. Těš se na brontosauří ekostan, výstavy a promítání fotek z táborů. Na místě bude taky tradiční pekárna a čajovna, ve které se můžeš občerstvit a zahrát si deskovky nebo prokecat celou noc. Na festivalu seženeš brontosauří merch – trička, tašky, placky, hrnečky, zápisníky atd.. Večer uděláme pořádný táborák a oprášíme kytary.

🥇 Soutěže o ceny

Jak už bývá zvykem, pořádáme i letos soutěž o nejlepší fotku z tábora, o největší počet přihlášených účastníků z tábora a o největší počet účastníků z jednoho článku. Pošli tři soutěžní fotografie z daného tábora na festival@brontosaurus.cz, pro další soutěže nezapomeň v přihlášce uvést zda jsi člen/ka některého z článků a jakého tábora jsi se letos zúčastnil/a.

🍃 Předávání březových lístků

Potáborko je také každoroční příležitost ocenit skvělé organizátory a aktivní Brontosaury za jejich činnost a přínos v práci s dětmi a mládeží. Je v Tvém okolí někdo, kdo by si podle Tebe zasloužit symbolické ocenění získat? Více o udílení březových lístků a jak na to si můžeš přečíst na Mozku, pokud chceš někoho ocenit, kontaktuj Codyho nebo Terku.

🧑‍🤝‍🧑 A to nejlepší ze všeho – setkání s přáteli!

Potkáš se s přáteli z letošních prázdninových akcí i s ostatními brontíky. Poklábosíme v čajovně, při práci a večer u táboráku naladíme kytary a užijeme si pořádnou brontosauří párty!

Chceš tam být s námi?