Na Potáborovém festivalu nás čeká smysluplná dobrovolnická činnost, kapely, workshopy, vzpomínky na letní akce, úžasní lidé a pravá brontosauří atmosféra…

🎸 Koncerty

Přímo pod břeclavským zámkem si budeš moct vychutnat několik koncertů. Na koho se na letošním Potáborku můžeš těšit?

Náš festival zahájí písničkách Pavel Čadek! Pavel je brněnský písničkář hrající na violoncello a samozvaný zakladatel nového hudebního žánru „cellofolk“. Vtáhne nás svým mixem písní vážných, satirických, nebo i zcela oddechových. Jeho koncert proběhne v pátek od 20 hodin.

Sobotní večer plný mimo jiné děkovaček, oceňování a vyhlašování soutěží zahajíme s duo Vína. K příjemnému poslechu nám po nabitém dni Týna a Víťa z kapely Vína přespívají v písničkářském podání songy této brněnské indie-folkové kapely. Začínají hrát v 19:30.

Pěkná pařba nás potom čeká na kapelu Funky Chicken! Pod pódiem nám rozproudí krev v žilách jejich dance funk s prvky disco a autorské písně plné humoru a nadsázky. Funky chicken nám zahrají v sobotu večer, od 21 hodin.

Koncerty budou otevřené také veřejnosti a ponesou se v duchu záchrany moravské přírody. A to jak ve snaze o zachování jejího dosavadního přírodního bohatsví na Soutoku Moravy a Dyje, tak v obnově zeleně po tornádu na Moravě. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme na obnovu zeleně v obcích zasažených tornádem.

🌳 Dobrovolnická práce

Hlavní náplní dobrovolnické práce na letošním festivalu bude pomoc v místech zasažených tornádem, které se nachází nedaleko Břeclavi. Téměř tři měsíce po tornádu je stále s čím pomáhat – v domácnostech na opravách domů nebo na obnovách zahrad, na veřejných prostranstvích s úklidem nebo s přípravou na podzimní výsadby, s opravou poškozené brontosauří klubovny. Brontosauří a další dobrovolníci pomáhájí v zasažených vesnicích celé léto. Vlna nadšených pomocníků ale rychle slábne, naší pomocí uděláme nejen další velký kus práce, ale přidáme zase trochu optimismu a rozptýlení místním.

Kromě pomoci po tornádu nás čeká dobrovolnická práce přímo v Břeclavi, a to na přírodních lokalitách, o které se stará Základní článek Hnutí Brontosaurus Ardea.

⚒️ Workshopy

Příležitost vyzkoušet si něco nového budeš mít kromě práce také na některém ze sobotních workshopů.

A co konkrétně chystáme?

  • akrojógu pro začátečníky
  • výrobu barefoot sandálů
  • výrobu ptačích budek
  • přípravu přírodní kosmetiky
  • workshop folklorní tvorby

🍵 Doprovodný program

Kromě koncertů a workshopů na Tebe čekají hry v pátek a sobotu večer z dílny různých brontosauřích článků a organizátorů. Těš se také na brontosauří ekostan a promítání fotek z táborů. Na místě bude taky pekárna a čajovna, ve které se můžeš občerstvit a zahrát si deskovky. Na festivalu seženeš taky brontosauří merch – trička, tašky, placky a hrnečky. Večer uděláme pořádný táborák a oprášíme kytary.

🥇 Soutěže o ceny

Jak už bývá zvykem, pořádáme i letos soutěž o nejlepší fotku z tábora, o největší počet přihlášených účastníků z tábora a o největší počet účastníků z jednoho článku.

🍃 Předávání březových lístků

Každoroční příležitost ocenit skvělé organizátory a aktivní Brontosaury za jejich činnost a přínos v práci s dětmi a mládeží. Je v Tvém okolí někdo, kdo by si podle Tebe zasloužit symbolické ocenění získat? Více o udílení březových lístků a jak na to si můžeš přečíst na Mozku, pokud chceš někoho ocenit, kontaktuj Codyho nebo Terku.

🧑‍🤝‍🧑 A to nejlepší ze všeho – setkání s přáteli!

Potkáš se s přáteli z letošních prázdninových akcí i s ostatními brontíky. Poklábosíme v čajovně, při práci v zahradě a večer u táboráku naladíme kytary a užijeme si pořádnou brontosauří párty!

Chceš tam být s námi?